Нові розміри штрафів за порушення правил руху через залізничні переїзди та перевезення пасажирів автомобільним транспортом 2012, оплатне вилучення транспортного засобу, штраф за перевезення пасажирів автобусами без тахографу, зберігання маршрутних транспортних засобів поза встановленими місцями | ПОДІЇ I Правовий блог

Нові розміри штрафів за порушення правил руху через залізничні переїзди та перевезення пасажирів автомобільним транспортом

Закон № 4950-VI

Закон № 4950-VI

Президент України підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення правил руху через залізничні переїзди та перевезень пасажирів автомобільним транспортом” № 4950-VI, що підвищує відповідальність водіїв. Тепер при грубих порушеннях на залізничних переїздах автомобіль зможуть конфіскувати.

У законі № 4950-VI переписано статтю 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення, щодо відповідальності за порушення правил руху через залізничні переїзди. Законом, скасоване поняття “створення аварійної обстановки” – його замінили – “виїзд на переїзд, коли рух через нього заборонено”. За це тепер каратимуть найбільш суворо. Також в практику введено поділ відповідальності залежно від категорії водіїв – суворіше каратимуть водіїв транспортних засобів, що перевозять пасажирів та небезпечні вантажі.

Оплатне вилучення транспортного засобу

Законом № 4950-VI передбачено новий вид стягнення за грубі порушення правил проїзду залізничних переїздів – оплатне вилучення транспортного засобу (вилучення, його продаж і повернення грошових коштів колишньому власникові). Але, воно буде застосовуватися у тих випадках, коли водій, котрий порушив правила дорожнього руху України, є власником транспортного засобу.

Штраф за порушення правил дорожнього руху через залізничні переїзди

Таким чином, за виїзд на залізничний переїзд, коли рух через нього заборонено, водіїв, що перевозять пасажирів і небезпечні вантажі настає відповідальність у вигляді, – позбавлення прав на 1-3 роки або адміністративний арешт на 10-15 діб (частина 3 статті 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Інших водіїв за таке саме порушення чекає штраф 850-1190 гривень. Або позбавлення прав на 6-12 місяців, або адміністративний арешт на 7-10 діб (частина 2 статті 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Разом з кожним з перерахованих вище видів стягнень може застосовуватися оплатне вилучення транспортного засобу у його власника. Визначити покарання за порушення, передбачені частиною 2 і 3 статті 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення, має право тільки суд, а частину 1 статті 123 (будь-які інші порушення правил проїзду залізничних переїздів) – працівники ДАІ.

Штраф за порушення правил перевезення пасажирів та зберігання маршрутних транспортних засобів поза встановленими місцями

Законом № 4950-VI посилено відповідальність за порушення правил перевезення пасажирів. Зокрема, перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів без ліцензії, отримають штраф 510-595 гривень. А за зберігання маршрутних транспортних засобів поза встановленими місцями для їх стоянки (автопарків) – штраф 850-1020 гривень.

Штраф за перевезення пасажирів автобусами без тахографу

Законом № 4950-VI, узаконено рішення заборонити безконтрольні перевезення пасажирів автобусами на далекі відстані в нічний час (з 22.00 по 06.00) – штраф становить 850-1360 гривень. Допускаються до таких рейсів тільки автобуси, задіяні на маршрутах загального користування в режимі регулярних перевезень, а також автобуси, оснащені тахографами.

В разі скоєння водієм повторних порушень, його чекає – штраф 1360-2040 гривень. Нові норми відповідальності за порушення правил проїзду залізничних переїздів і перевезення пасажирів уже вступили в силу 5 липня. Вимоги закону, що стосуються відповідальності водіїв за перевезення пасажирів у нічний час і обладнання автобусів тахографами, стануть дійсними з 5 вересня 2012 року.