ДАІ автомобіль
| Події - народний сайт | Події, Суспільство
Закон № 4950-VI

Закон № 4950-VI

Президент України підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення правил руху через залізничні переїзди та перевезень пасажирів автомобільним транспортом” № 4950-VI, що підвищує відповідальність водіїв. Тепер при грубих порушеннях на залізничних переїздах автомобіль зможуть конфіскувати.

У законі № 4950-VI переписано статтю 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення, щодо відповідальності за порушення правил руху через залізничні переїзди. Законом, скасоване поняття “створення аварійної обстановки” – його замінили – “виїзд на переїзд, коли рух через нього заборонено”. За це тепер каратимуть найбільш суворо. Також в практику введено поділ відповідальності залежно від категорії водіїв – суворіше каратимуть водіїв транспортних засобів, що перевозять пасажирів та небезпечні вантажі.

Оплатне вилучення транспортного засобу

Законом № 4950-VI передбачено новий вид стягнення за грубі порушення правил проїзду залізничних переїздів – оплатне вилучення транспортного засобу (вилучення, його продаж і повернення грошових коштів колишньому власникові). Але, воно буде застосовуватися у тих випадках, коли водій, котрий порушив правила дорожнього руху України, є власником транспортного засобу.

Штраф за порушення правил дорожнього руху через залізничні переїзди

Таким чином, за виїзд на залізничний переїзд, коли рух через нього заборонено, водіїв, що перевозять пасажирів і небезпечні вантажі настає відповідальність у вигляді, – позбавлення прав на 1-3 роки або адміністративний арешт на 10-15 діб (частина 3 статті 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Інших водіїв за таке саме порушення чекає штраф 850-1190 гривень. Або позбавлення прав на 6-12 місяців, або адміністративний арешт на 7-10 діб (частина 2 статті 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Разом з кожним з перерахованих вище видів стягнень може застосовуватися оплатне вилучення транспортного засобу у його власника. Визначити покарання за порушення, передбачені частиною 2 і 3 статті 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення, має право тільки суд, а частину 1 статті 123 (будь-які інші порушення правил проїзду залізничних переїздів) – працівники ДАІ.

Штраф за порушення правил перевезення пасажирів та зберігання маршрутних транспортних засобів поза встановленими місцями

Законом № 4950-VI посилено відповідальність за порушення правил перевезення пасажирів. Зокрема, перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів без ліцензії, отримають штраф 510-595 гривень. А за зберігання маршрутних транспортних засобів поза встановленими місцями для їх стоянки (автопарків) – штраф 850-1020 гривень.

Штраф за перевезення пасажирів автобусами без тахографу

Законом № 4950-VI, узаконено рішення заборонити безконтрольні перевезення пасажирів автобусами на далекі відстані в нічний час (з 22.00 по 06.00) – штраф становить 850-1360 гривень. Допускаються до таких рейсів тільки автобуси, задіяні на маршрутах загального користування в режимі регулярних перевезень, а також автобуси, оснащені тахографами.

В разі скоєння водієм повторних порушень, його чекає – штраф 1360-2040 гривень. Нові норми відповідальності за порушення правил проїзду залізничних переїздів і перевезення пасажирів уже вступили в силу 5 липня. Вимоги закону, що стосуються відповідальності водіїв за перевезення пасажирів у нічний час і обладнання автобусів тахографами, стануть дійсними з 5 вересня 2012 року.


  • КОЛОНКА РЕДАКТОРА

    MVVA

    Мороз Віктор