| Події - народний сайт | Суспільство

1 січня вступив в силу Закон України «Про зайнятість населення». Відтепер на всіх підприємствах, установах, організаціях з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота для працевлаштування деяких категорій громадян в розмірі 5% середньо-облікової чисельності штатних працівників за попередній рік.

Громадяни, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню

Законом України «Про зайнятість населення» розширено перелік категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, а саме:

Чоловіки, які мають дітей до шести років;

Самотні чоловіки, які мають дітей до 14 років або дітей-інвалідів.

Законом України «Про зайнятість населення» заборонено дискримінацію в рекламних оголошеннях про вакансії

Роботодавцям заборонили висувати в рекламних оголошеннях про вакансії вимоги дискримінаційного характеру. Заборонено роботодавцям обмежувати вік кандидатів в оголошеннях про вакансії, а також пропонувати роботу лише чоловікам або лише жінкам.

Заборона брати плату за посередництво в працевлаштуванні з пересічних громадян

Тепер згідно нового Закону «Про зайнятість населення» компаніям, що займаються посередництвом у працевлаштуванні, рекрутинговим компаніям, кадровим агентствам і т.д., доведеться тісно співпрацювати з Центром зайнятості та заборонено брати плату за свої послуги з пересічних людей. Тепер їх роботу з підбору персоналу будуть оплачувати виключно компанії – роботодавці.

Компенсація роботодавцю за створення нових робочих місць

Законом України «Про зайнятість населення», роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і протягом цього періоду щомісяця здійснював їм виплату заробітної плати в розмірі не менше трьох мінімальних заробітних плати щомісяця компенсуються фактичні витрати в розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.

Оплата навчання для людей старшим 45 років

Для людей старшим 45 років з 15-річним страховим стажем, з 1 січня 2013 року згідно Закону України «Про зайнятість населення» можна отримати одноразовий ваучер, який дає право підвищити свою кваліфікацію або отримати нову професію. За ваучер необхідно заплатити, не більше десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Стимулювання підприємств до працевлаштування безробітних

З 1 січня 2013 року за Законом України «Про зайнятість населення» для тих, хто візьме в штат людей з біржі праці, протягом року щомісяця будуть компенсувати фактичні витрати в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. За умови що безробітні повинні будуть пропрацювати на підприємстві не менше двох років.

Стажування студента запишуть до трудової книжки

Завдяки новому Закону “Про зайнятість населення” тепер з 1 січня 2013 року студенти при стажуванні по майбутній професії на підприємстві отримуватимуть запис до трудової книжки. Навіть у випадку, якщо таке стажування не буде оплачуватися роботодавцем, для студентів, воно однаково буде позитивним, оскільки стажування не тільки буде враховуватися при загальному трудовому стажі, а також буде офіційним підтвердженням досвіду роботи.

Законом України «Про зайнятість населення» збільшено розмір максимальної допомоги по безробіттю

З 1 січня 2013 року максимальний розмір допомоги по безробіттю буде становити чотири прожиткових мінімуми.


  • КОЛОНКА РЕДАКТОРА

    MVVA

    Мороз Віктор