| Події - народний сайт | Події, Фінанси

АвтомобільЗ 1 вересня 2013 року набув чинності Закон про введення утилізаційного збору на автомобілі, збір для імпортних авто буде розраховуватися згідно з базовою ставкою 5,5 тисяч гривень та спеціального коефіцієнту. Збір для електрокарів (крім гібридних авто) і малолітражок (з об’ємом двигуна до 1 літра) буде розраховуватися з коефіцієнтом 0,86 (1,72 – для б/у авто старших трьох років). Такі автомобілі додадуть до митної вартості 4,7 тис гривень (б/у – 9,5 тис гривень).

Автомобілі з моторами від 1 до 2 літрів будуть обкладатися збором до 7370 гривень (14740 гривень – для старих авто), а з двигуном від 2- х до 3 – х літрів – 14 тисяч гривень (28 тисяч гривень – для старих авто).

З іномарок з двигунами від 3- х до 3,5 літрів стягуватимуть 19 тис гривень і 38 тисяч гривень – з автомобілів старше трьох років. За автомобілі з ​​обсягом більше 3,5 літрів доведеться заплатити в казну 30 тисяч гривень (60,5 гривень для б/у авто).

Імпортери платитимуть збір на митниці, при ввезенні авто. Компанії, що збирають транспортні засоби на території України, зобов’язуються утилізувати автомобілі самостійно, через створення утилізаційних потужностей для переробки автомобілів.

Янукович підписав закон, з застереженням: що уряд має внести до нього поправки, які передбачають уніфікацію ставки утилізаційного збору для всіх авто.